Koton, Macaristan’da 8 mağaza açacak

Türkiye’nin önde gelen moda markalarından Koton, bu yılın son çeyreğinden başlayarak 2025 yılının sonuna kadar Macaristan’da 8 mağaza açmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Macaristan’ın önde gelen gayrimenkul yatırım fonu Adventum ile iş birliği imza töreni bugün gerçekleşti.

Tamamı ülkedeki alışveriş merkezlerinde açılacak mağazaların üçü başkent Budapeşte’de yer alacak. Koton, diğer mağazalarını Sopron, Debrecen, Szeged ve Szekesfehervar gibi diğer büyük şehirlerde açarak Macaristan genelinde yaygınlaşmayı hedefliyor.

En büyüğü yaklaşık 1000 metrekare ile Köki AVM’de açılacak mağazaların toplam büyüklüğünün 6 bin metrekarenin üzerinde olacağı ifade ediliyor. Hayata geçirilmesi hedeflenen Koton Macaristan mağazalarının yer alacağı AVM’ler, Adventum tarafından yönetiliyor. Orta ve Doğu Avrupa’da 700 bin metrekareden fazla ticari gayrimenkule sahip olan grubun yönetilen varlıkları 1 milyar euronun üzerinde.

İmza törende konuşan Koton CEO’su Dr. A. Bülent Sabuncu, orta vadede ağırlıklı olarak yurt dışında olmak üzere 130 ile 150 yeni mağaza açma ve aynı zamanda online iş birlikleriyle ürünlerimizi sunduğumuz ülke sayısını genişletmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sabuncu, şöyle devam etti:

GELİRLERİN YÜZDE 34,5’İ YURT DIŞI FAALİYETLERDEN

“Koton olarak geçtiğimiz yıl gelirlerimizin yüzde 34,5’ini yurt dışı faaliyetlerimizden sağladık. Şimdi de Borsa İstanbul’da işlem gören bir şirket olmanın motivasyonuyla halka arz sonrasında mağaza ağımızı genişletmenin önemli bir adımını Macaristan’da atıyoruz. Üstelik tek mağazayla değil, gayrimenkul sektöründe köklü yatırım deneyimine sahip Adventum ile sağladığımız uyumlu iş birliği sayesinde planladığımız takvime göre 8 mağaza açacağız. Geniş mağaza ağımız sayesinde Macaristan ve Doğu Avrupa’daki moda severleri Koton’un trendleriyle buluşturacağız.”

“MACARİSTAN MODA PERAKENDE PAZARI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”

Adventum Grubu’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Kristóf Bárány ise şunları söyledi:

“Koton, Türkiye’nin en büyük moda markalarından biri. Adventum olarak Orta ve Doğu Avrupa’da gayrimenkul edinme, geliştirme, yenileme ve yönetme konularında güçlü deneyime sahibiz. Koton’un Macaristan pazarına girişi için güçlerimizi birleştirdiğimizden dolayı çok memnunuz. Bu hem Koton hem de Macaristan moda perakende pazarı için önemli bir adımdır. Ayrıca stratejimizin başarısını kanıtlıyor; uluslararası ve yerel önemli oyunculara geniş kapsamlı, ülke çapında mağaza ağları sunarak onların bizimle ülke çapında bir strateji uygulamalarına olanak tanıyoruz. Shopper Park Plus Plc’nin Orta ve Doğu Avrupa’daki genişleme planları doğrultusunda, bu fırsatı Koton gibi önemli perakendecilere bütün bölgeye sunma hedefimiz bulunmaktadır; bu da kiracılarımıza ve müşterilerimize sunduğumuz profesyonel hizmetimizi daha da güçlendirecek.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x